WYLOTY Z POLSKI

   WARSZAWA

> Londyn (Heathrow, Londyn City)

 

  SAMOLOTY
      [KOD] (ilość)

  AIRBUS A319
   [319] (33)

  AIRBUS A320
   [320] (26)

  AIRBUS A321
   [321] (7)

  BOEING 737-200
   [732]

  BOEING 737-300
   [733] (5)

  BOEING 737-400
   [734] (18)

  BOEING 737-500
   [735] (9)

  BOEING 747-400
   [744] (57)

  BOEING 757-200
   [752] (13)

  BOEING 767-300
   [763] (21)

  BOEING 777
   [777] (43)

  BAe ATP
   [ATP]

  De Havilland Twin Otter
   [DHT]

  De Havilland Dash 8
   [DH8]

  Embraer RJ 145
   [ER4] (28)

  Jetstream 31
  
[J31]

  Jetstream 32
  
[J32]

  Jetstream 41
  
[J41]

  Saab 340
   [SF3]

  inny [EQV]

  OBSŁUGA

  CATERING  zdjęcia >>

 

Bilety lotnicze         British Airways    

 

British Airways pic

 

  Info

British Airways to największe europejskie linie lotnicze i jedne z największych na świecie. Obsługują:

- 72 kraje
-154 destynacje
- ponad 300 tras

Linie przewiozły w 2003 roku ponad 38 milionów pasażerów. Należą do aliansu lotniczego One World, który łącznie z British Airways oferuje loty do ponad 600 miejsc na Ziemi.
Linie dysponują łącznie 288 samolotami.

 

 

  Internetowa karta pokładowa British Airways

British Airways wprowadziły nowe narzędzie internetowe pozwalające nie tylko na dokonanie odprawy pasażerskiej online, ale również na wydrukowanie karty pokładowej z prywatnego komputera.

Z serwisu mogą korzystać wszyscy pasażerowie British Airways, nawet ci, którzy wybierają się w podróż z bagażem do nadania. Usługa dostępna jest już na 24 godziny przed lotem, wystarczy zalogować się na stronie ba.com, wejść w zakładkę moja rezerwacja (Manage my booking), a następnie znaleźć opcję elektronicznej odprawy Check-in online. Po wpisaniu podstawowych danych: nazwiska na jakie został zarezerwowany bilet oraz numeru rezerwacji, pasażer ma możliwość wybrania miejsca w samolocie i wydrukowania karty pokładowej. Na lotnisku, po pozostawieniu bagażu w punkcie odprawy Club Europe/Baggage drop należy udać się bezpośrednio do odprawy paszportowej.

Elektroniczny serwis drukowania kart pokładowych dopełnia zakres usług British Airways dostępnych poprzez internet. Narzędzie pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu – pasażer nie musi przyjeżdżać na lotnisko kilka godzin wcześniej by zdążyć przejść przez odprawę pasażerską. British Airways starają się ograniczać do minimum lotniskowe formalności przed podróżą, teraz większość wymaganych dokumentów można przygotować w domu lub w biurze.

  Zmainy w polityce bagażowej

13 lutego 2007 roku linie lotnicze British Airways wprowadzą nowe przepisy dotyczące przewozu bagażu rejestrowanego oraz nadbagażu na pokładach swoich samolotów.

System przewozu bagażu ma opierać się na liczbie jego sztuk i być uzależniony od klasy, w której podróżuje pasażer oraz długości trasy przelotu. Bez dodatkowych opłat pasażer będzie mógł przewieźć:

- klasa FIRST oraz Club World - 3 sztuki bagażu rejestrowanego (23 kg każda)
- Club Europe oraz World Traveller Plus - 2 sztuki bagażu rejestrowanego (23 kg każda)
- World Traveller*, Euro Traveller, BA Connect, UK Domestic - 1 sztuka bagażu rejestrowanego (23 kg)

* pasażerowie podróżujący klasą World Traveller z/do USA, Kanady, Wysp Karaibskich, Nigerii, Brazylii i Meksyku będą mogli nadal przewozić 2 sztuki bagażu.

- bez względu na klasę przelotu i długość trasy na każde dziecko będzie przysługiwać 1 sztuka bagażu rejestrowanego oraz nieodpłatny przewóz składanego wózka w luku
- w przypadku lotów transferowych zastosowanie będą miały przepisy bagażowe dotyczące wyższej klasy przelotu na jednym z odcinków
- każdy pasażer będzie miał prawo do bezpłatnego przewozu 1 sztuki sprzętu sportowego (szczegóły dotyczące warunków przewozu i lista dozwolonych sprzętów na ba.com)
- maksymalna waga sztuki bagażu wynosi 23 kg i dotyczy wszystkich rodzajów bagaży

Istotną informacją jest również fakt, że linie nie będą akceptować żadnych bagaży przekraczających limit 23 kg/sztuka oraz wyznaczone rozmiary (2,5m x 1,0m x 0,8m). W szczególnych przypadkach, gdy sztuka bagażu mieści się będzie w granicach 23-45 kg i nie będzie mogła być rozłożona na dwie pojedyncze jednostki bagażowe (np. instrument muzyczny, elektryczny wózek inwalidzki) przewoźnik musi zostać poinformowany o tym fakcie podczas rezerwacji lub najpóźniej na 24 godziny przed odlotem.

Opłaty za nadbagaż będą pobierane w zależności od długości trasy. W przypadku lotów transferowych zastosowanie będzie miała opłata za dłuższy odcinek lotu. Opłata będzie pobierana za każdą sztukę nadbagażu: trasy krajowe w Wielkiej Brytanii 30 GBP, trasy europejskie 60 GBP, trasy długie 120 GBP (przy opcji opłacenia nadbagażu w systemie "pre-paid" za pośrednictwem strony internetowej ba.com pasażer uzyska 20% zniżki).

  Aktualne zasady przewozu bagażu

Każdy pasażer może wnieść ze sobą na pokład jedną sztukę bagażu standardowych rozmiarów oraz jedną teczkę, torbę z laptopem lub jej ekwiwalent.

Wielkość bagażu podręcznego nie może przekraczać rozmiarów 56cm x 45cm x 25cm. Zniesione są ograniczenia wagowe, jednak podróżny musi być w stanie podnieść bez pomocy swój bagaż i umieścić go w schowku nad głową. Teczka, torba z laptopem lub jej ekwiwalent musi zmieścić się pod siedzeniem przed pasażerem.

Waga maksymalna jest sprowadzona do jednej normy i wynosi  23 kg.

Każdy dziecko jest uprawnione do przewozu 1 sztuki bagażu rejestrowanego o wadze maksymalnej do 23 kg, jak również do przewozu składanego wózka. Dodatkowo rodzic oprócz swojego bagażu podręcznego może wnieść na pokład bagaż podręczny standardowych rozmiarów dla dziecka.

British Airways oferuje również swoim klientom możliwość uiszczenia opłaty za nadbagaż w internecie, jeszcze przed przybyciem na lotnisko. Pasażerowie korzystający z takiej możliwości mogą liczyć na 20% rabatu.

Normy przewozu bagażu na długich trasach:

Pasażerowie podróżujący do: USA, Kanady, na Bermudy, Wyspy Karaibskie, do Nigerii, Brazylii oraz Meksyku mogą odprawić 2 sztuki bagażu (każda z nich maksymalnie po 23 kg).

Pozostałe długie trasy są odprawiane wg tabeli w zależności od klasy podróży:

First  - 2 sztuki - 46 kg (obecnie 40 kg)
Club World - 2 sztuki - 46 kg (30 kg)
World Traveller  Plus- 2 sztuki - 46 kg (23 kg)
World Traveller -  1 sztuka - 23 kg (bez zmian)

Normy przewozu bagażu na trasach europejskich oraz wewnątrz Wlk. Brytanii:

Club Europe - 2 sztuki - 46 kg (obecnie 30 kg)
EuroTraveller - 1 sztuka - 23 kg (bez zmian)
UKDomestic  - 1 sztuka - 23 kg (32 kg)

Nadbagaż:

Długie trasy - 120 GBP za sztukę lub 96 GBP w internecie
Krótkie trasy - 60 GBP za sztukę lub 48 GBP w internecie
UK Domestic -  30 GBP za sztukę lub 24 GBP w internecie

Jeżeli pasażer przesiada się za nadbagaż płaci tylko raz (za dłuższy odcinek lotu). Maksymalna opłata za nadbagaż wynosi 120 GBP.
 

  Ułatwienia dla podróżujących z dziećmi

25 lipca 2006 roku British Airways rozszerzy zakres swojej usługi odprawy przez internet również na dzieci i niemowlęta. Rodzice podróżujący z dziećmi będą mogli odprawić siebie i swoje pociechy oraz wybrać miejsce w samolocie korzystając z domowego komputera już 24 godziny przed odlotem.

Usługa dostępna jest również w Polsce (przewoźnik obsługuje trasy Kraków-Londyn i Warszawa-Londyn). Już na lotnisku, z wydrukowanym wcześniej boarding pass'em rodzina będzie mogła od razu udać się do punktu szybkiej odprawy bagażowej "Fast Bag Drop", a następnie do odprawy bezpieczeństwa.

Do 24 godzin przed odlotem rodzice lub osoby podróżujące z dziećmi mogą zamówić dla nich również specjalny posiłek serwowany w czasie lotu. Zamówienie - identycznie jak przy odprawie internetowej - będzie można złożyć przez internet.

Linia zapewnia, że złożenie zamówienia jak również system odprawy jest łatwy w użyciu i prowadzi klienta "krok po kroku". Usługa odprawy dla dzieci i niemowląt będzie dostępna na 97% tras z Wielkiej Brytanii.


 

British Airways

REZERWUJ  >>

 

  Destynacje z Wielkiej Brytanii:

Algieria, Angola, Argentyna, Armenia, Australia, Austria, Azerbejdżan, Bahamy, Bahrajn, Bangladesz, Barbados, Belgia, Bermudy, Brazylia, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Dubaj, Egipt, Etiopia, Finlandia, Francja, Ghana, Grecja, Grenada, Gruzja, Gwatemala, Hiszpania (Kanary), Holandia, Indie, Iran, Irlandia, Izrael, Jamajka, Japonia, Jordania, Kajmany, Kanada, Katar, Kazachstan, Kenia, Kirgistan, Kuwejt, Liban, Libia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Mauritius, Meksyk, Niemcy, Nigeria, Norwegia, Pakistan, Polska, Portugalia, Rosja, RPA, Saint Lucia, Serbia, Singapur, Sudan,  Syria, Szwajcaria, Szwecja, Tajlandia, Tanzania, Trynidad i Tobago, Turcja, Uganda, Ukraina, USA, Uzbekistan, Węgry, Włochy, Zambia, Zimbabwe, Zjednoczone Emiraty Arabskie

 

REZERWUJ  >>

 

 

 NAGRODY

- World Travel Avards: World's best airline 2005, World's best first class 2005

- Business Traveller Avards: Best Airline 2005,
Best first class 2005,
Best business class 2005,
Best economy class 2005

- OAG Awards:
Best transatlantic airline 2005, Best airline based in Western Europe 2005

- International flight catering association:
Gold Award 2005

- Global Traveller Magazine Awards:
Best airline for first class

 

  ALIANSE

  One World

- British Airways

- Aer Lingus

- American Airlines

- Cathay Pacific

- Finnair

- Iberia

- Lan

- Malev

- Qantas