ARCHIWUM

  2007

- styczeń
- luty
- marzec
- kwiecień
- maj
- czerwiec

  2006

- styczeń
- luty
- marzec
- kwiecień
- maj
- czerwiec
- lipiec
- sierpień
- wrzesień
- październik
- listopad
- grudzień

  2005

- grudzień

 

 

 

 

 

 

Aktualności - archiwum: marzec 2007 

 

  2007-03-30     LOT

Nowe połączenia Warszawa - Stuttgart oraz Katowice - Turyn

Kolejne połączenie uruchamiane przez LOT to Warszawa - Stuttgart. Pierwszy lot na tej trasie odbędzie się 21 maja. Rozkład lotów obejmuje 6 rejsów tygodniowo (bez soboty). Loty odbywać się będą raz dziennie samolotem Embraer 145.

Wylot z Warszawy zaplanowany jest na godzinę 17.30, odlot ze Stuttgartu o 20.00, lot trwa 1 godzinę 40 minut. Stała, najniższa taryfa za bilet w obydwie strony na tej trasie wynosi 99 PLN /bez opłat lotniskowych, podatków i opłat za wystawienie biletu.

LOT uruchamia także nowe połączenie z Katowic do Turynu. Rejsy do stolicy Piemontu rozpoczną się 7 maja i odbywać się będą codziennie oprócz sobót. To już drugie połączenie tego przewoźnika uruchomione w przeciągu ostatnich kilku miesięcy z Katowic. W październiku ub. roku LOT uruchomił połączenie do Monachium w południowych Niemczech.
Katowice 13:45 - Turyn 15:50 (12345-7)
Turyn 16:35 - Katowice 18:40 (12345-7)
Nowy kierunek jest w dużej mierze przeznaczony dla ruchu służbowego, związanego z inwestycjami Fiata w Polsce. Rejsy na tej trasie wykonywane będą samolotem Embraer RJ145.

  2007-03-30     easyJet

Rozpoczęcie lotów Kraków - New Castle

Dziś brytyjskie tanie linie lotnicze easyJet inaugurują loty na nowej trasie z Krakowa - Balice do Newcastle.

Loty będą oferowane cztery razy w tygodniu. Bilety w jedną stronę są dostępne już od 154 zł - wraz z opłatą lotniskową.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy easyJet spodziewa się obsłużyć na tym połączeniu około 30 000 pasażerów. Dotychczas linia sprzedała już ponad 10 000 miejsc.

  2007-03-29   Centralwings

Rozpoczęcie lotów do Cork

Polskie tanie linie lotnicze Centralwings uruchamiają dziś loty na trasie z Warszawy do Cork. Jest to druga trasa przewoźnika z Warszawy do Irlandii.

Początkowo samoloty do Cork będą latać dwa razy w tygodniu: w czwartki i soboty. Od początku maja Centralwings zwiększy częstotliwość rejsów na tej trasie do trzech tygodniowo - dojdą loty wtorkowe. Rozkład ten obowiązuje do końca września. Od października połączenie do Cork Centralwings będzie realizował ponownie w czwartki i soboty. Podróż z Warszawy do Cork położonego w południowej części Irlandii zajmie 2 godziny i 20 minut. Dogodne połączenie z lotniska do dworca autobusowego Cork prowadzi irlandzki autobusowy przewoźnik narodowy Bus Eireann (przejazd w jedna stronę kosztuje 3,80 euro). Linia SkyLink zapewnia natomiast połączenie z około 30 hotelami, domami gościnnymi oraz punktami w centrum miasta (przejazd w jedną stronę kosztuje 5 EUR).

  2007-03-28   Air Berlin

Przejęcie LTU

Niemieckie tanie linie lotnicze Air Berlin przejęły czarterowego przewoźnika LTU.

Air Berlin przejęły LTU za 140 mln euro, przejmując także długi, które sięgają prawie 200 mln euro.

Dzięki tej transakcji linie Air Berlin będą czwarte w Europie po Ryanair, Air France/KLM i Lufthansie, pod względem liczby przewiezionych pasażerów. Air Berlin jest również współwłaścicielem austriackich tanich linii lotniczych NIKI, a także właścielem linii DBA - która od 1 kwietnia br. kończy działalność pod swoją marką. W planach linie mają również zakup 49 proc. udziałów w linii Belair należącej do SWISSu.

LTU posiada w swojej flocie 24 samoloty, oferuje wiele egzotycznych kierunków z największych niemieckich portów lotniczych a także z Zurychu. Polskim przedstawicielem LTU jest agencja Globair.

  2007-03-26   Centralwings

Rozpoczęcie lotów do Shannon

Polskie tanie linie lotnicze Centralwings uruchamiają dziś loty na trasie z Katowic do Shannon w Irlandii. Od 26 marca samoloty na tej trasie będą latać trzy razy w tygodniu.

W sezonie letnim loty odbywać się będą będą 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Wylot z Katowic o 22.00, przylot do Shannon w Irlandii o 00.15. Z Shannon samolot startuje także w poniedziałki, środy i piatki o 17.15. Przylot na katowickie lotnisko Pyrzowice o 21.05.

Polskie tanie linie lotnicze Centralwings oferują loty do Shannon także z Gdańska i Warszawy.

  2007-03-23     Blekingeflyg.se

Planowane połączenie Gdańsk - Ronneby

W maju bieżącego roku szwedzkie linie lotnicze Blekingeflyg.se uruchamiają nowe połączenie z gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy do Ronneby w południowej Szwecji.

Połączenie będzie obsługiwał 34 miejscowy samolot Saab 340. Rejsy będą wykonywane przez cały rok, 3 razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki. Bilety będzie można nabyć w cenie od 150 zł bez opłat lotniskowych.

  2007-03-21     Bezpieczeństwo lotów

Dobra ocena Okęcia

Specjaliści wiodącego producenta samolotów komunikacyjnych Boeing wizytowali w styczniu tego roku lotnisko Okęcie w celu oceny stanu przygotowania portu lotniczego do obsługi najnowszego samolotu produkowanego przez amerykański koncern - Boeinga 787 „Dreamliner”.

Pierwsza maszyna tego typu zostanie dostarczona w przyszłym roku Polskim Liniom Lotniczym LOT, a jej macierzystym portem będzie Warszawa.

„Odwiedziliśmy setki portów lotniczych w ramach dokonywanej przez nas oceny i mamy zaszczyt poinformować Państwa, że Port Lotniczy Warszawa jest jednym z najlepszych portów, jaki kiedykolwiek opiniowaliśmy. Personel portu utrzymuje lotnisko na najwyższym poziomie, infrastruktura jest prawie jak nowa (mimo, że minęło już 13 lat), widoczne jest także, że obsługa dokłada wszelkich starań, aby zapewnić liniom lotniczym bezpieczne operacje. Droga startowa 15/33 (dłuższa z dwóch dróg startowych na warszawskim lotnisku – przyp. PPL) należy do dróg o najlepszej nośności spośród wszystkich kiedykolwiek analizowanych przez nas. Mamy najwyższe zaufanie do Państwa personelu i cieszymy się, że europejski debiut 787 będzie miał miejsce w Warszawie.” – czytamy w piśmie Boeinga podsumowującym audyt warszawskiego lotniska.

Warszawskie lotnisko ma dwie drogi startowe o nawierzchniach asfaltobetonowych (dłuższa ma 3690 metrów i 60 metrów szerokości, krótsza odpowiednio 2800 i 50 metrów), 21 dróg kołowania oraz 13 płyt postojowych, zapewniających możliwość lądowania i postoju praktycznie wszystkich typów samolotów komunikacyjnych i transportowych. Wszystkie nawierzchnie lotniskowe spełniają najsurowsze wymogi bezpieczeństwa operacji lotniczych.

  2007-03-15    SkyEurope

Promocja "Jedna i jeden za jeden"

Tanie linie lotnicze SkyEurope przygotowały nową promocję - w jej ramach, na wybranych trasach SkyEurope można kupić dwa bilety za cenę jednego.

Zasady promocji:
 > rezerwacja:  do 18 marca 2007
 > podróż: do 31 maja 2007
 > cena: od 59 zł/ 21 euro/19 funtów za lot w jedną stronę dla dwóch osób (dwa bilety za cenę jednego) plus podatki i opłaty lotniskowe
Oferta promocyjna ważna na trasy SkyEurope:

Kraków (Balice) - Ateny
Kraków (Balice) - Bruksela
Kraków (Balice) - Mediolan (Bergamo)
Kraków (Balice) - Wenecja (Treviso)
Kraków (Balice) - Turyn
Manchester - Kraków (Balice)
Mediolan (Bergamo) - Kraków (Balice)
Wenecja (Treviso) - Kraków (Balice)
Turyn - Kraków (Balice)

Ilość promocyjnych miejsc ograniczona.
Rezerwacje dokonane podczas promocyjnej oferty podlegają ogólnym warunkom i zasadom przewozu.
W przypadku jakiejkolwiek zmiany terminu lotu pasażer traci przywileje związane z promocyjną taryfą.

  2007-03-06     Bezpieczeństwo lotów

Zmiany na czarnej liście przewoźników

Komisja Europejska dokonała kolejnej modyfikacji czarnej listy przewoźników.

Poinformowano o wpisaniu na nią 30 samolotów pakistańskich linii lotniczych PIA, które nie spełniają norm bezpieczeństwa. Z dniem 7 marca samoloty te nie będą mogły operować do krajów UE. Na dzień dzisiejszy Pakistan International Airlines dysponuje jednym boeingiem typu 777, który może w dalszym ciągu lądować na lotniskach w krajach Unii.

W wydanym komunikacie poinformowano również o zakazie lotów do UE dla dziewięciu linii rosyjskich są to: Aero Rent, Tatarstan, Atlant Soyuz, Aviakon Zitotrans, Centre Avia, Gazpromavia, Lukoil, Russian Sky oraz Utair.

Z listy usunięto DAS Air Cargo/Dairo Air Services z Ugandy i Phuket Air z Tajlandii. Przewoźnicy poprawili stan techniczny swoich maszyn.

  2007-03-05     easyJet

Nowe połączenie Kraków - Londyn Gatwick

Tanie linie lotnicze easyJet ogłosił dziś (05.03) uruchomienie nowego połączenia z Krakowa do Londynu Gatwick. Loty będą oferowane codziennie, od 5 października 2007 r.

Szczegółowy rozkład połączeń Kraków – Londyn Gatwick:
Kraków 15.05 – Londyn Gatwick 16.35 (12345--)
Kraków 16:50 – Londyn Gatwick 18:20 (-----67)
Londyn Gatwick 11.15 – Kraków 14.40 (12345--)
Londyn Gatwick 13:00 – Kraków 16:25 (-----67)

Bilety w jedną stronę są dostępne już od 159 zł.

  2007-03-02     easyJet

Promocja "Wczesna Promocja Wielkanocna"

Wielkanoc zawitała wcześniej do easyJet, a wraz z nią spadły ceny wszystkich lotów do 25%.

Aby skorzystać z promocji, należy dokonać rezerwacji do północy we wtorek 6 marca 2007, z terminem wylotu pomiędzy 14 marca a 30 czerwca 2007.

 

  WARTO PAMIĘTAĆ

Rezerwacja za pośrednictwem internetu jest zawsze najtańszym i najwygodniejszym sposobem zakupu usług. Rezerwacja telefoniczna wiąże się zwykle z naliczeniem dodatkowej opłaty, a często najdroższy jest zakup tradycyjnymi metodami.

NIE PRZEPŁACAJ...