ARCHIWUM

  2007

- styczeń
- luty
- marzec
- kwiecień
- maj
- czerwiec

  2006

- styczeń
- luty
- marzec
- kwiecień
- maj
- czerwiec
- lipiec
- sierpień
- wrzesień
- październik
- listopad
- grudzień

  2005

- grudzień

 

 

 

 

 

 

Aktualności - archiwum: kwiecień 2007 

 

  2007-04-29    Air France

Zamknięcie połączenia Katowice - Paryż

3 czerwca samolot Air France ostatni raz podeci z lotniska w Katowicach. Francuska linia lotnicza rezygnuje z obsługi połączenia na trasie Katowice - Paryż.

Air France operował na tej trasie od 26 marca 2006 trzy razy dziennie 50-miejscowym samolotem typu Canadair Regional Jet 100.

W lutym br. przewoźnik zrezygnował z porannego rejsu AF5980 z Katowic do Paryża i wieczornego rejsu AF5985 z Paryża do Katowic. Od 4 czerwca Air France likwiduje całkowicie połączenie z Katowic.

  2007-04-27    SkyEurope

Płatność także przelewem

Tanie linie lotnicze SkyEurope oraz eCard S.A., firma oferująca płatności przez Internet podpisały umowę o współpracy. Od teraz wszyscy pasażerowie SkyEurope mogą płacić za bilety używając opcji przelewu bankowego.

Dzięki polularnej w Polsce metodzie płatności ePrzelewy klienci mają łatwy i szybki dostęp do opcji przelewów bankowych używając:
Płacę z Inteligo (Inteligo),
mTransfer (mBank),
MultiTransfer (MultiBank),
Płać z Nordea (Nordea),
Przelew24 (Bank Zachodni WBK),
Przelew z BPH (Bank BPH),
Płacę z PKO Inteligo (PKO BP).

  2007-04-24     easyJet

Początek lotów Kraków - Belfast

Tanie linie lotnicze easyJet uruchomiły dziś loty z Krakowa do Belfastu w Irlandii Półncnej.

Loty na tej strasie realizowane są 3 razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i soboty).

  2007-04-20     Ryanair

Zamknięcie trasy z Gdańska do Sztokholmu

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair likwidują kolejną trasę z Polski. Tym razem przewoźnik skreśla loty z Gdańska na lotnisko Sztokholm (Skavsta). Ostatni lot odbędzie się 22 maja 2007 roku.

To drugie połączenie zlikwidowane przez Ryanair w ciągu ostatnich kilku dni. Całkiem niedawno przewoźnik ogłosił, że wycofuje się z trasy Kraków (Balice) - Frankfurt (Hahn).

W sumie, od początku swojej działalności w Polsce, linie Ryanair zlikwidowały 3 trasy.

  2007-04-20   Centralwings

Do Lisbony z Etiudy

Linie lotnicze Centralwings realizując strategię low cost przenoszą część rejsów do warszawskiego terminalu obsługującego właśnie tanie linie lotnicze. Na początek odprawiani będą tam pasażerowie niektórych rejsów do Lizbony.

Centralwings w 100% linią low cost – to najważniejszy cel strategii, którą rok temu na początku swojej pracy w Centralwings określił nowy prezes linii Maciej Kwiatkowski.

Zapowiedział wtedy, że będzie dążył do przeniesienia części rejsów przewoźnika do terminalu stworzonego z myślą o tanich liniach lotniczych. Już w lipcu 2006 roku wystąpił o przyznanie slotów (godzin operacji lotniczych) do władz warszawskiego portu.

Już od 22 kwietnia 2007 roku Centralwings na połączeniu do Lizbony korzystać będzie z dwóch terminali lotniska imienia Fryderyka Chopina w Warszawie: Terminalu 1 oraz Terminalu Etiuda. Pasażerowie, których dotyczy zmiana terminalu powiadamiani są przez centrum telefoniczne przewoźnika.

Zmiana terminalu nie wpłynie na wysokość opłat pobieranych przez Centralwings, gdyż są one zryczałtowane. Stała Opłata Pasażera jest taka sama zarówno na bardzo drogim lotnisku Londyn (Gatwick), jak i w tańszych polskich portach regionalnych jak Łódź (Lublinek) czy Szczecin (Goleniów).

W miarę dostępności slotów Centralwings zamierza przenosić swoje połączenia do terminalu tanich linii lotniczych. Linia ma wybierać jednak tylko te z dostępnych godzin operacji na Etiudzie, w czasie których ruch pasażerski jest mniejszy. Według przewoźnika, odpowiedni standard obsługi pasażerów w tym terminalu możliwy jest bowiem obecnie tylko wtedy, gdy odprawianych jest niewiele samolotów.

  2007-04-17     Norwegian

Początek lotów na trasie Warszawa - Birmingham

Norweskie tanie linie lotnicze Norwegian zainaugurowały dziś loty na nowym połączeniu z Warszawy do Birmingham w Wielkiej Brytanii.

Nowe połączenie obsługują samoloty Boeing B737-300 z warszawskiej bazy, z polskimi załogami na pokładzie. Pierwsze połączenie norweskiej linii między Polską a Anglią uzupełniło istniejące już połączenia z Warszawy na trasach:
Warszawa (Okęcie) - Alicante,
Warszawa (Okęcie) - Ateny,
Warszawa (Okęcie) - Bergen,
Warszawa (Okęcie) - Kopenhaga,
Warszawa (Okęcie) - Malaga,
Warszawa (Okęcie) - Oslo (Gardermoen),
Warszawa (Okęcie) - Rzym (Fiumicino),
Warszawa (Okęcie) - Sztokholm,
które w krótkim czasie stały się niezwykle popularne.

Od 4 maja Norwegian zwiększy liczbę rejsów z Warszawy na lotnisko Birmingham do czterech tygodniowo. Tym samym Norwegian nadal umacnia pozycje najbardziej dynamicznej linii lotniczej na warszawskim lotnisku im. F. Chopina. Ten honorowy tytuł przyznał norweskiej linii Dyrektor Naczelny PPL, pan Paweł Łatacz, podczas niedawnego Business Aviation Meeting w warszawskim Hotelu Intercontinental.

Bilety lotnicze na nowe połączenie kosztują od 97 zł (z wszystkimi opłatami i podatkami lotniskowymi).

  2007-04-17     Ryanair

Zamknięcie trasy z Krakowa do Frankfurtu

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair rezygnują z lotów na trasie z Krakowa na lotnisko Frankfurt (Hahn) w Niemczech.

Ostatni lot na tej trasie odbędzie się w niedzielę, 6 maja 2007 roku. Loty na niej odbywały się od od 25 października 2006 roku.

Trasa Kraków (Balice) - Frankfurt (Hahn) to drugie połączenie z Polski zlikwidowane przez Ryanair. Wcześniej Ryanair zrezygnował z lotów na trasie Rzeszów (Jasionka) - Frankfurt (Hahn), zaledwie po niecałych 4 miesiącach.

  2007-04-12    SkyEurope

Nowa trasa do Burgas

Tanie linie lotnicze SkyEurope poinformowały o otwarciu sprzedaży na nowym letnim połączeniu z Krakowa do Burgas. Dzięki niemu pasażerowie będą mogli odwiedzić słynną destynację wakacyjną nad Morzem Czarnym w Bułgarii.

SkyEurope oferować będzie 3 loty tygodniowo z Krakowa do Burgas we wtorki, piątki i soboty.

SkyEurope zwiększy również liczbę lotów na trasie z Krakowa do Salonik w Grecji, dodając trzeci lot tygodniowo, w sobotę.

  2007-04-12     LOT

Karta kredytowa LOT - City Bank

Polskie Linie Lotnicze LOT, Citibank Handlowy oraz Miles&More International GmbH wprowadzą do końca roku nową kartę partnerską (cobrandową).

Karta kredytowa Citibank-LOT skierowana będzie w szczególności do obecnych i potencjalnych klientów narodowego przewoźnika. Dzięki połączeniu zalet karty kredytowej Citibank z uczestnictwem jej posiadacza w największym europejskim lotniczym programie lojalnościowym – Miles&More, nowa karta uzupełni ofertę banku o produkt dopasowany do potrzeb osób często podróżujących samolotem.

Citibank Handlowy będzie kolejnym partnerem Polskich Linii Lotniczych LOT w programie Miles&More. Dzięki wspólnej karcie kredytowej uczestnicy programu Miles&More będą mogli jeszcze szybciej gromadzić mile i jednocześnie korzystać z rabatów i przywilejów oferowanych przez Citibank Handlowy i LOT.

  2007-04-11   Finnair

Rozpoczęcie lotów Gdańsk - Helsinki

Fińskie linie lotnicze uruchomiły dziś loty na nowej trasie z Gdańska do stolicy Finalandii.

Pierwszym samolotem przyleciały do Gdańska 63 osoby, natomiast odleciały 33.

Loty na trasie Gdańsk (Rębiechowo) - Helsinki odbywać się mają 4 razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i soboty) na pokładzie 76-cio osobowego samolotu typu Embraer 170.

Gdańsk, po Krakowie i Warszawie, jest trzecim polskim miastem, z którego przewoźnik uruchomił bezpośrednie połączenie do Helsinek.

  2007-04-11    Wizzair

Przyspieszenie startu nowych kierunków

Tanie linie lotnicze Wizz Air przyspieszają rozpoczęcie lotów w nowych kierunkach i rozpoczną obsługę niektórych letnich kierunków z lotnisk Warszawa (Okęcie) i Katowice (Pyrzowice) nawet do ponad tygodnia wcześniej. Jest to spowodowane dużym zainteresowanie planowanymi lotami ze strony pasażerów.

Wcześniejsze otwarcie nowych kierunków jest możliwe dzięki wypracowaniu Wizz Air i producenta samolotów Airbusa wcześniejszych terminów dostaw nowych maszyn. W nadchodzących miesiącach Wizz Air wzbogaci swoją flotę o 4 nowe samoloty. Trzy z nich będą obsługiwały polski rynek od końca maja, czwarty będzie bazował ma lotnisku Bukareszt (Baneasa) - najnowszej (szóstej) bazie operatora.

Nowe daty otwarcia nowych połączeń:
Katowice (Pyrzowice) - Londyn (Stansted) - od 28 maja 2007,
Katowice (Pyrzowice) - Belfast - od 28 maja 2007,
Katowice (Pyrzowice) - Coventry - od 20 lipca 2007,
Warszawa (Okęcie) - Teesside - od 20 lipca 2007,
Warszawa (Okęcie) - Torp - od 21 lipca 2007,
Warszawa (Okęcie) - Belfast - od 21 lipca 2007.

  2007-04-06    SkyEurope

Promocja "Wielkanocna oferta specjalna"

Tanie linie lotnicze SkyEurope przygotowały nową promocję. W ramach promocji, na trasach SkyEurope, wakacyjne loty rezerwować już można od 29 zł/19 euro/19 funtów.

Zasady promocji:
 > rezerwacja: do 5 do 9 kwietnia 2007
 > podróż: od 1 maja do 27 października 2007
 > cena: od 29 zł/19 euro/19 funtów za lot w jedną stronę plus podatki i opłaty lotniskowe
Oferta promocyjna ważna na wybrane loty w ramach siatki połączeń SkyEurope.
Ilość promocyjnych miejsc ograniczona.
Rezerwacje dokonane podczas promocyjnej oferty podlegają ogólnym warunkom i zasadom przewozu.
W przypadku jakiejkolwiek zmiany terminu lotu pasażer traci przywileje związane z promocyjną taryfą.

  2007-04-03     Sterling

Promocja "Wielkanocna Promocja - Do 50% taniej"

Tanie linie lotnicze Steling przygotowały promocję wielkanocną, która obejmuje loty z całej siatki połączeń.

Zasady promocji:
 > rezerwacja: od 3 do 11 kwietnia 2007
 > podróż: od 16 kwietnia do 31 sierpnia 2007
 > cena: do 50% mniej
Oferta ważna na wszytskie połączenia przewoźnika, w tym z i do Polski oraz na lotniska przygraniczne:

Kraków (Balice) - Kopenhaga
Berlin (Tegel) - Kopenhaga
Praga (Ruzyne) - Kopenhaga
Praga (Ruzyne) - Sztokholm (Arlanda)
Kopenhaga - Kraków (Balice)
Kopenhaga - Berlin (Tegel)
Kopenhaga - Praga (Ruzyne)
Sztokholm (Arlanda) - Praga (Ruzyne)

  2007-04-02     easyJet

Nowe połączenie Warszawa - Bristol

Brytyjskie tanie linie lotnicze easyJet ogłosiły dziś uruchomienie nowego połączenia z Warszawy do Bristolu. Loty będą oferowane trzy razy w tygodniu (wtorek, czwartek, sobota) od października 2007 roku.

Bilety w jedną stronę dostępne już są od 124 zł (z opłatami lotniskowymi). Cena w dwie strony to 292 zł.

W październiku easyJet zwiększy także częstotliwość lotów na trasie Kraków (Balice) - Bristol (z 4 tygodniowo). Prognozuje się, że w ciągu roku easyJet przewiezie na trasach z Polski do Bristolu ponad 100 000 pasażerów.

 

  WARTO PAMIĘTAĆ

Rezerwacja za pośrednictwem internetu jest zawsze najtańszym i najwygodniejszym sposobem zakupu usług. Rezerwacja telefoniczna wiąże się zwykle z naliczeniem dodatkowej opłaty, a często najdroższy jest zakup tradycyjnymi metodami.

NIE PRZEPŁACAJ...